Центр спортивної травми
- Головна
- Центр спортивної травми
Центр спортивної травми
Травматологія
Слово «травматологія» має грецьке походження. Воно складається з двох слів, які перекладаються, як «рана чи каліцтво» та «вчення». У сучасній медицині так прийнято називати розділ, який займається патологією організму, що виникла через різні впливи травмуючого характеру. Також у цій галузі медицини вивчається, якими можуть бути ускладнення після травм. З метою усунення порушень діяльності організму розробляються методики, за допомогою яких людина може бути відновлена та повернена до повноцінного життя.
Під час отриманої травми можуть бути пошкоджені не лише кістки, суглоби, шкірні покриви чи нервові закінчення. У рану може потрапити інфекція, що призведе до запальних процесів та ускладнень. Тому для досягнення мети та постановки правильного діагнозу лікар-травматолог може взаємодіяти з:
- хірургом;
- нейрохірургом;
- ортопедом;
- інфекціоністом.
Трохи історії
Раніше травматологія займалася всіма ушкодженнями, які могли виникнути в організмі людини в результаті взаємодії з навколишнім середовищем. З подальшим розвитком медицини та науки було виділено два більш вузькі напрямки. Внаслідок пошкодження опорно-рухового апарату або шкірних покривів почала займатися травматологія. Порушенням роботи внутрішніх органів внаслідок каліцтва чи іншої причини почала займатися хірургія.
Основний напрямок роботи травматології сьогодні – це усунення наслідків, які виникли внаслідок пошкодження органу чи тканини. Застосовувані методики, які допомагають усунути пошкодження кісток, у травматології та ортопедії багато в чому однакові. Тому спеціальність останнім часом отримала назву «травматологія та ортопедія».
Якими бувають пошкодження
Внаслідок отриманих травм ушкодження організму можуть бути різного характеру:
1 Під переломом кістки внаслідок механічного впливу або захворювання розуміється порушення її цілісності, яке може бути частковим або повним. 2 Для вивиху характерно порушення роботи суглоба, яке може спостерігатися з одночасним пошкодженням його цілості та без. Вивих відбувається також внаслідок механічної дії або як результат деструктивних процесів через хворобу. 3 Внаслідок впливу на організм може з’явитися струс деяких органів або ділянок тканини, коли при функціональному порушенні не спостерігаються анатомічні ушкодження. 4 Під розтягуванням зв’язок та розривом м’язів розуміється порушення роботи зв’язкового апарату, коли може відбуватися розтягування або мікроскопічний розрив зв’язок, сухожиль, м’язової тканини. Відбувається у суглобі під час різких рухів. 5 Синдром тривалого здавлювання м’яких тканин спостерігається при механічному впливі протягом кількох годин, коли в них порушується кровообіг. Продукти розпаду тканини при цьому надходять у кров як токсичні речовини. 6 Збій відбувається, коли тканина або орган зазнали пошкодження закритого типу, що не завдало шкоди їх структурі. Найчастіше внаслідок сильного удару страждають м’які тканини. 7 Під раною розуміється анатомічне пошкодження цілості зовнішніх або внутрішніх тканин внаслідок механічного впливу.Застосовувані методики лікування
Для усунення різноманітних ушкоджень застосовуються дві основні методики:
- терапевтична покликана за допомогою методів іммобілізації та пов’язок благотворно впливати на пошкоджену ділянку;
- хірургічна передбачає первинну або вторинну обробку ран, введення спеціальних засобів для відновлення кісткових ушкоджень.
Куди звернутися?
Для відновлення якості життя хворого після завданих ушкоджень ми рекомендуємо звернутися до наших спеціалістів. За допомогою сучасних методик лікар зможе поставити правильний діагноз та розпочати кваліфіковане лікування, яке буде спрямоване на усунення проблеми та подальших ускладнень.